Pneumatická stříkací pistole dokáže ušetřit spoustu času pří nátěru

Autor: Daniel Labounek
Foto: Pixabay

Kvalitní pneumatická stříkací pistole dokáže za pár korun ulehčit nátěr čehokoliv, co budete potřebovat. Jestliže se chystáte na nátěr větší plochy a nechcete se trápit se štětkou, tak si pořiďte pneumatickou stříkací pistoli, kterou koupíte už od cca 400 korun.

Jak funguje pneumatická stříkací pistole

Pneumatická stříkací pistole funguje jen ve spolupráci s dobrým a výkonným kompresorem, který jí bude stačit dodávat dostatek tlaku a požadované množství vzduchu. Již při výběru pistole uvidíte, kolik pistole potřebuje tlaku a objemu vzduchu.

Pistole se dá vybírat s horním nebo spodním plněním. V podstatě fungují úplně stejně, tak je jen na vás, co vám přijde pohodlnější. Do nádobky nalijete barvu, kterou potom můžete nanášet podobně, jako když používáte sprej. Je dobré si to předem vyzkoušet nanečisto a trysku si správně nastavit.

Pneumatická stříkací pistole má svá pravidla

Pokud budete potřebovat použít pneumatickou stříkací pistoli například na kovový povrch, tak pro dosažení požadovaného výsledku je potřeba mít povrch pořádné nachystaný. To tedy znamená, že kov musí být zbavený rezavých míst a odmaštěný.

Do nádobky pistole můžete nalít jakoukoliv barvu a začít okamžitě nanášet. Je potřeba nastavit správnou vzdálenost od barveného povrchu a myslet na to, že potřebujete z kompresoru dostat stabilní tlak, aby bylo nanášení barvy pořád stejné. Funguje to podobně jako u spreje, je potřeba nanášet barvu pohybem, nikoliv stříkat barvu na jedno místo.

Jak se o pistoli starat?

Myslete na to, že o pneumatickou stříkací pistoli se musíte starat a to hlavně v tom smyslu, že v ní nemůže zaschnout barva. Proto jakmile dokončíte práce, tak je potřeba pořádně vypláchnout nádobku i trysku.

Nejlépe to uděláte ředidlem, které nalijete do nádobky a stříkací pistoli namíříte do sběrné nádoby. Tlakem vzduchu proženete ředidlo tryskou, která by pak měla zůstat vyčištěná. Pozor si dávejte i na dlouhé odstávky. Pokud budete používat pistoli, tak si tedy dávejte pozor na prodlevy mezi pracemi, aby nedošlo k ucpání trysky pistole.