Chemická kotva může ušetřit místo v garáži. Ať už si postavíte garáž velkou jak chcete, tak vždy zjistíte, že je vlastně malá. Postupem času budete mít totiž čím dál více věcí, až dojdete do bodu, že vlastně nebudete moci ani vystoupit z auta. Proto je lepší věci, které používáte méně často, rovnou pověsit na zeď.
Chemická kotva dokáže udržet i těžší předměty
Chemická kotva a závitová tyč jsou opravdu velcí pomocníci. Jestli chcete mít zase místo v garáži, tak si najděte místa, kde ve zdi nevedou žádné rozvody. Nemusíte se vždy držet jen toho, co si můžete koupit za speciální držáky například na kola nebo střešní boxy.
Nemusíte se ani bát na zeď pověsit něco těžšího. Vše totiž zvládne udržet dostatečně dlouhá závitová tyč s chemickou kotvou. Pokud si chcete vytvořit vlastní police například na zimní nebo letní kola od auta, tak je můžete pověsit například na závitovou tyč o průměru 16 mm, kterou zavrtáte minimálně 20 cm do zdi a upevníte ji pomocí chemické kotvy.
Zjistěte si, jak se chemická kotva používá
Před začátkem si vždy zjistěte, co to vlastně chemická kotva je a jak se používá. Vždy musíte díru na závitovou tyč důkladně vyčistit. Používají se k tomu speciální kartáčky, vysavač a kompresor. V podstatě jde o to vyvrtanou díru zbavit co nejlépe prachu z vrtání.
Existují různé chemické kotvy a každá se dávkuje jinak. Podle pokynů výrobce do díry natlačte dostatečné množství chemické kotvy a závitovou tyč do ní jakoby našroubujte. Tím závitovou tyč dokonale obalíte. Někdy může chemická kotva z díry prskat, proto nezapomínejte na ochranné pomůcky na oči a rukavice.
Po přivrtání držáku nebo jiných konstrukcí nezapomínejte vše otestovat
I když je chemická kotva téměř 100% spolehlivá, tak pořád můžete udělat při její aplikaci nějakou chybu. Proto dřív než na zeď pověsíte své drahé kolo nebo kola od auta, tak si držák otestujte.
Jestliže máte držák na své kolo, které váží cca 15 kg, tak ho pro pořádné otestování přes noc zatižte minimálně 30 kg závažím.