Jak vyrobit nábytek z palet. Udělejte si moderní recyklovaný nábytek

Autor: Adam Hlavatý
Foto: Pixabay

Chcete mít originální nábytek v moderním stylu? Zkuste si vyrobit recyklovaný nábytek z palet. Jedná se o jednoduchý a levný způsob, jak přidat do vašeho interiéru unikátní a stylový prvek. Palety můžete využít například na výrobu pohodlného gauče, praktických poliček či třeba barevného šatníku. Vaše nápady mohou být jenom začátkem – důležité je jít do toho s určitou dávkou vlastní kreativity a fantazie, což je základ úspěchu každého DIY projektu.

Nábytek z palet

Palety – to jsou ty dřevěné bedny, které často leží opuštěné za sklady a továrnami. Co byste ale namísto jednoduchého odhazování do kontejnerů říkali na to, že byste z nich mohli vyrobit módní a originální nábytek? Ano, je to možné! Stačí se pustit do jednoduchého DIY projektu a během chvíle získáte moderní nábytek ze recyklovaných materiálů.

Paletový nábytek je trendy a stále více lidí se rozhoduje jít cestou recyklace a kreativity, místo kupování tradičních kusů do bytu. Jde o skvělý způsob, jak přidat do svého interiéru unikátní prvek, který dodá prostoru osobitý vzhled. A navíc budete přispívat k ochraně životního prostředí.

Jak vyrobit nábytek z palet?

Palety nabízejí široké spektrum možností, co se týče stylů a designů. Můžete si vyrobit sedačku, stůl, postel, poličku, zahradní stolek a mnoho dalšího. Jen si vyberte to, co se vám líbí, a pusťte se do práce.

Paletová sedačka pro relaxaci

Pokud máte rádi relaxaci ve svém obývacím pokoji, nebo na zahradě, můžete si vyrobit moderní paletovou sedačku. Pro začátek potřebujete produkty jako jsou pevné palety, barevné laky, což vzhled sedačky rozjasní, polštáře pro pohodlné sezení a nápad pro její provedení.

Sedačku můžete vyrobit například tak, že spojíte dvě palety do L tvaru a připevníte je k sobě pomocí šroubů. Na závěr můžete palety nalakovat ve vaší oblíbené barvě a dle své fantazie přidat polštáře, které budou dodávat pohodlí a barevný akcent.

Stůl z palet pro jedinečný jídelní prostor

Každý byt, nebo dům potřebuje jídelní stůl. Bez ohledu na velikost místnosti můžete spustit svou kreativitu a vyrobit si vlastní jídelní stůl z palet. Potřebujete lišty, šrouby, palety a opět zvolený nápad.

Stůl si vyrobit je snadné. Stačí, když na podlahu položíte tři palety chcete-li vytvořit větší stůl, nebo dvě, pokud je váš prostor omezený. Tyto palety spojte pomocí lišt a šroubů do požadované délky a šířky. Na závěr povrch stolu opět nalakujte, nebo ošetřete speciální ochrannou vrstvou.

Paletová polička pro skladování a dekoraci

Rádi si hrajete s dekorací? Co takhle vyrobit si originální poličku, kterou budete moct využít jak pro skladování, tak i jako výstavní plochu? I zde stačí pouze pár materiálů a pár odvážných nápadů.

Poličku si vyrobíte tak, že jednoduše na zeď upevníte palety a přichytíte je šrouby a hmoždinkami. Vytvořte si takovou kombinaci, která vám nejlépe vyhovuje. Poté můžete poličku doplnit dekoracemi, malými rostlinky nebo cokoliv dalšího, co se zrovna hodí k vašemu interiéru.