Jak se dostat do dveří, které jste si za sebou zabouchli. Jde to i bez zámečníka

Autor: Adam Hlavatý
Foto: Pixabay

Zabouchnuté dveře? To se můžete stát každému. Jak ale potom takové dveře otevřít? Nebojte, jde to i bez zámečníka. Ale pouze v případě, že jste si dveře skutečně jen zabouchli. Jak se dostat do zamčených dveří vám z jistých důvodů opravdu neporadíme.

Jak otevřít dveře kreditní kartou

Pokud jsou tedy dveře jen zabouchnuté, můžete se pokusit otevřít je s použitím karty. Díky její pružnosti byste měli být schopni jemně zatlačit na jazýček zámku.

Umístěte kartu podobnou kreditní kartě mezi dveře a futro na úrovni zámku. Pokuste se opatrně zatlačit na jazýček zámku, čímž byste měli být schopni rychle dveře otevřít.

Důležité je udržet klidnou mysl. Přemýšlejte, zda nemáte někde uložené náhradní klíče, které by vám umožnily otevřít dveře bez obtíží.

V tomto případě by použití náhradního klíče bylo efektivní a bezpečné řešení pro otevření dveří.

Hrubé otevření dveří

V případě, že se jedná o dřevěné dveře s jednoduchým zámkem, můžete zkusit použít kladivo a dláto k jeho otevření. Doporučujeme tuto metodu použít jen u starších dveří.

Umístěte špičku dláta do štěrbiny mezi zámkem a dveřmi a jemně udeřte kladivem. Tímto způsobem můžete uvolnit zámek a otevřít dveře.

Pamatujte na to, že tato metoda může způsobit poškození dveří a zámku, proto by měla být použita jen jako poslední možnost.

Když nic nepomáhá

Pokud žádná z výše uvedených metod nefunguje nebo si nejste jistí svými dovednostmi, nezbývá vám, než zavolat profesionálního zámečníka.

Zámečníci mají speciální nástroje a znalosti k otevření dveří. Mnohdy to zvládnou i bez poškození zámku nebo dveří.