Jak ochránit auto před kroupami? Zkuste jednoduchou vychytávku

Autor: Daniel Labounek
Foto: Pixabay

Pokud padají kroupy větší než cca 2 mm, je potřeba auto před kroupami ochránit. V opačném případě totiž může na autě dojít ke škodě na laku nebo k poškození oken auta. Pokud máte tu možnost, tak rozhodně auto před kroupami chraňte. Jak na to?

Ochrana auta před kroupami

Nejlepší je auto před kroupami schovat pod nejbližší střechu. Vždy se však s příchodem krup vyhněte schovávání auta pod strom. Při bouřce totiž může dojít k ulomení části nebo celého stromu, kdy by mohl strom na auto upadnout.

Pokud tedy jedete a chytnou vás kroupy po cestě, tak hledejte nejbližší možnost, kam zajet pod pevnou střechu. Někdy taky postačí auto zaparkovat při vyšší budově nebo stěně, která vás ochrání při bočním větru.

V případě, že se nemáte, kam schovat, tak auto otočte tak, aby čelní okno bylo proti směru padání krup, protože čelní okno je na autě nejpevnější a nejdéle vydrží. Jestliže budete zůstávat v autě, tak se otočte zády k oknům, aby vás jejich případné vyražení neohrozilo.

Jak jinak ochránit auto před kroupami?

Jak bylo zmíněno již v prvním odstavci, tak nejlepší je schovat auto pod pevnou střechu. Pokud to není možné a chytnou vás kroupy na cestě, tak je dobře mít v autě velkou plachtu nebo ještě líp deku, pomocí které auto přehodíte. Jakákoliv vrstva na autě totiž zmírní dopady krup.

Pokud máte možnost, tak můžete plachtu nebo deku přivázat tak, aby neležela přímo na autě. Ještě více tak zabráníte tvorbě důlků na střeše a kapotě auta.

Auto poškozené kroupami

Pokud se vám auto nepodařilo uchránit před příchodem krup, tak s největší pravděpodobností budete mít na autě důlky, které budete potřebovat opravit.

V tomto případě je ideální rovnou vyrazit do servisu ke karosáři, který zhodnotí, co s autem. Ve většině případů se promačkaný plech vytahuje pomocí magnetu zpět ven.