Jak prodloužit životnost baterie v telefonu. Pomůže vám jednoduchý trik

Autor: Daniel Labounek
Foto: Pixabay

Trápí vás nízká životnost baterie telefonu? Správným zacházením s mobilním telefonem životnost baterie prodloužíte poměrně snadno. Pokud nemáte po ruce rychle nabíječku a máte už jen pár procent baterie, tak existuje šikovný trik, který pomůže, aby se telefon vybil co nejpozději.

Jak se starat o baterii v telefonu?

Životnost baterie v telefonu se celkově odvíjí od toho, jak s baterií zacházíte. Je potřeba se však o baterii v telefonu správně starat hned od začátku. Pokud máte již starší mobil, kde byla baterie v telefonu už několikrát dobita, tak si asi všimnete, že se její délka výdrže neustále snižuje.

Každá baterie má totiž několik tisíc cyklů, které vydrží, a jednou pak nakonec stejně odejde. Baterie by se neměla nechávat často vybíjet úplně do nulového stavu. Ideální je baterii začít dobíjet v případě, kdy se dostanete na hranici 10 %.

Baterii však také často nepřebíjejte. Pokud máte lepší nabíječku, tak tam můžete být v klidu. Jinak je potřeba telefonu sundat z nabíječky co nejdříve po dosažení plného nabití.

Telefon by se také neměl vystavovat přímému slunci a jiným zdrojům tepla a naopak ani příliš velkému mrazu. To vše totiž dokáže ovlivnit životnost baterie v telefonu.

Jak prodloužit životnost baterie mobilu?

Někdy potřebujete svůj telefon udržet co nejdéle v pohotovosti, protože se nedostanete rychle k nabíječce. Jak tedy prodloužit životnost baterie bez nabíječky?

Zásadní trik spočívá v tom, že je potřeba v telefonu vypnout veškeré aplikace, odhlásit se dále ze všech účtů, vypnout BLUETOOTH, GPS, WI-FI a další zařízení připojená k telefonu.

Vypněte si také veškeré zvuky, vibrace a displej co nejvíce ztmavte. Na telefon se dívejte jen v případě, že je to opravdu nutné. Každé tzv. oživení telefonu vybíjí baterii.

Dále je potřeba mít telefon v místě, kde nebude na příliš velkém mrazu nebo ve vysoké teplotě. Takto můžete prodloužit výdrž baterie v telefonu až o několik hodin.

Poslední rady na závěr

Pokud chcete co nejvíce prodloužit životnost baterie v telefonu, tak používejte vždy originální nabíječku včetně originálního kabelu od výrobce.

Často také zkuste ve svém mobilu promazávat nepoužívané soubory a aplikace, které mohou být zapnuté jen na pozadí systému a zbytečně vám tak ubírají aktuální kapacitu baterie telefonu, i když ho jen máte položený na stole.