Nejlepší ochrana před škůdci na zahradě a téměř zadarmo? Obyčejná kola

Autor: Adam Hlavatý
Foto: Pixabay

Nepříjemní škůdci na zahradě jako například mravenci, slimáci a vosy jsou neustálým zdrojem starostí pro zahrádkáře po celém světě. Ačkoliv existují různé chemické metody k jejich odstranění, čím dál více se lidé obracejí k ekologicky šetrnějším alternativám. Jednou takovou neobvyklou, ale účinnou metodou je využití běžné koly. Ano, čtete správně. I tento oblíbený sladký nápoj může být dobrým spojencem v boji proti škůdcům.

Řešení pro mravence a šváby pomocí koly

Mravenci a švábi mohou být značně neodbytní škůdci na zahradě i v domácnosti. Tradiční metody mohou být škodlivé pro ostatní živočichy i rostliny. Ale co když byste mohli použít kolu, abyste tyto škůdce efektivně odstranili?

Metoda spočívá v naplnění rozprašovače kolou a následném nastříkání přímo na škůdce. Látky obsažené v kole mohou narušit jejich tělesné funkce, což vede k rychlé smrti, aniž by to mělo negativní dopad na ostatní organismy.

Likvidace slimáků s pomocí koly

Slimáci jsou mezi zahrádkáři notoricky známí pro svou schopnost zničit květiny a zeleninu během noci. Když se jedná o boj s nimi, může být i nevinně vypadající nápoj jménem kola úžasně účinný.

Metoda je jednoduchá a šetrná k okolí. Budete potřebovat pouze malou nádobu a trochu koly. Nádoba zapustíte do země a naplníte kolou.

Vůně koly následně přiláká slimáky a ti se v ní nakonec utopí. Tato technika je skvělá pro ty, kteří chtějí odstranit slimáky bez použití chemikálií.

Jak se vypořádat s vosami a jinými létajícím hmyzem

Létající škůdci jako vosy mohou být nejen otravní, ale v případě alergiků i potenciálně nebezpeční. Pomocí koly jako návnady lze vytvořit účinnou past na vosy a další létající škůdce.

Je to jednoduché. Stačí nalít kolu do otevřené nádoby a umístit ji na vhodné místo. Vůně koly vosy velmi rychle přitáhne k sobě.

Lákavá nabídka se rychle změní v osudovou past. Jakmile vosy vletí do nádoby s kolou, nejsou schopny se dostat zpět ven a nakonec se v nápoji utopí.