Jak vyprat zaprané bílé prádlo, aby bylo skutečně bílé. Použijte prášek na horečku

Autor: Daniel Labounek
Foto: Pixabay

Nedaří se vám vyprat bílé prádlo v pračce tak, aby bylo dokonale bílé? Pořád máte na prádle skvrny či nějaké nečistoty nebo je bílé prádlo zašedlé? Může to způsobovat vodní kámen, ale i znečištění pračky. Někdy to však může být i pracím práškem nebo celkově tvrdostí vody v dané lokalitě.

Jak vybělit zaprané bílé prádlo

Jestliže chcete mít bílé oblečení opravdu dokonalé čisté a bílé poté, co ho vytáhnete z pračky, tak můžete použít jednoduchý trik, a to použít běžně dostupný prášek na horečku, který obsahuje kyselinu acetylsalicylovou.

Jestliže nemáte vůbec tušení, nebudeme vás napínat – jde o aspirin. Ten můžete vhodit rovnou v tabletách do bubnu pračky s práškem nebo ho rozpustit ve vodě. Nebojte se použít více tablet najednou, prádlu ani pračce to neuškodí.

Aspirin do pračky

Na jednu várku prádla poté můžete použít klidně deset tablet aspirinu a oblečení ani pračce se nic nestane. Oblečení následně vytáhnete krásné bílé a čisté.

Na druhou stranu berte v potaz i to, že větší množství aspirinu v odpadní vodě je dlouhodobě nežádoucí, proto jej určitě nepoužívejte při každém praní. Tento trik na vybělení prádla tak využívejte jen tehdy, kdy skutečně potřebujete mít své bílé oblečení zase zářivě bílé.

Bílé prádlo a skvrny

Někdy však může být i aspirin k ničemu, pokud nemáte čistou pračku. Jestliže máte v pračce nečistoty, a to hlavně za gumou, která těsní dveře pračky, tak vám ani aspirin nepomůže.

Pokud tedy vytahujete z pračky zašedlé bílé prádlo se skvrnami, zkuste prvně vyčistit pračku od nečistot a teprve potom vyzkoušejte přidat k běžnému pracímu prášku i aspirin. Oblečení bude nakonec bílé, jako když ho koupíte nové z obchodu.

Do pračky můžete přidat i pepř

Ano, čtete dobře, do pračky můžete přidat i pepř, který dokáže bílé prádlo také pěkně vybělit a černé prádlo zase udrží dlouho černé. Pepř přidávejte vždy jen mletý, nikdy nepoužívejte celé kuličky pepře, které mohou při své velikosti ucpat pračku.

Vyzkoušet můžete i jedlou sodu. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv kuchyňskou surovinu nebo aspirin, tak je vždy nejlepší přidávat to rovnou do prádla, nikoliv do prostoru pro prací prášek.